Custom Tonio Counter Stool by Carrocel. Customize your Tonio counter stool today and pick the perfect finish and fabric option you desire. Price does not include fabric material, fabric material is extra.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Wood, Fabric |
| Height: | 39 in. (99.06 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 23 in. (58.42 cm) |
| Seat Height: | 28" |
| Condition: | New |
| Customizable: | Finish and Fabric 2.5 Yds |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Seat Depth 18" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy























